Kuki prichádza s vlastnou televíznou tvorbou

21. 06. 2021 | Zaujímavosti

Ako iste vieš, pandémia zasiahla okrem iných odvetví aj kultúru. A tak sme v telke Kuki premýšľali, ako by sme mohli tento segment podporiť a zároveň preniesť kultúru do obývačiek našich zákazníkov. Spojili sme sily s českým časopisom Reflex a pre zákazníkov Kuki i širokú verejnosť sme natočili minisériu troch komediálnych divadelných hier s názvom (Ne)divadla: historky z koronadoby. Od 21. júna ich nájdeš zdarma v Kuki.

Keď sme (ne)divadla na prelome zimy a jari pripravovali, panovala v krajine najhoršia epidemická situácia. Herci nemohli hrať, osvetľovači osvetľovať, maskérky líčiť a diváci chodiť na predstavenia. Pomocou projektu (Ne)divadla sme podporili divadelnú tvorbu a toto umenie teraz prinášame na obrazovky našej telky Kuki.

(Ne)divadla sú na Slovensku i v Česku jedinečným počinom a Kuki je vôbec prvou internetovou televíziou, ktorá v tejto oblasti prichádza s vlastnou tvorbou. Týmto projektom však nekončíme, do budúcna Kuki chystá aj ďalšie novinky!

 

Čo sú (ne)divadla zač

Ide o ojedinelý projekt telky Kuki a českého časopisu Reflex. Vznikol kompletne celý v Česku, scenár k nemu napísala uznávaná autorka Reflexu a scenáristka Adéla Knapová a o réžiu sa postaral skúsený divadelný režisér a nositeľ ceny Alfréda Radoka Dodo Gombár.

(Ne)divadla: historky z koronadoby sú tri krátke hy, v ktorých vtipne glosujeme situácie z každodenného života v dobe pandémie. Prinášame príbehy z bežnej domácnosti, odľahčený pohľad na aktuálnu politickú situáciu a ďalšie témy súčasnej doby. A prečo (ne)divadla? Hry sú zachytené na kamery, a tak vznikol formát na pomedzí divadla a krátkeho filmu.

 

Teš sa na herecké ikony

V každej z divadelných hier ťa pobavia obľúbené tváre, ktoré poznáš z divadla a českých filmov. Teš sa napríklad na Marka Taclíka, Kristýnu Frejovú, Miroslava Táborského alebo Jakuba Albrechta, Jitku Smutnú a Petra Buchtu. Nudiť sa nebudeš, pretože tieto české herecké ikony vedia, ako divákom vykúzliť úsmev od ucha k uchu.

 

(ne)divadla si pustíš zdarma v Kuki

Cieľom projektu je ponúknuť všetkým divákom náhradu za kultúrne zážitky, o ktoré boli počas pandémie ochudobnení. Preto (ne)divadla prinášame všetkým zákazníkom Kuki zdarma, od 21. do 30. júna ich budeme postupne pridávať do sekcie Kino. Nižšie pre teba máme prichystaný harmonogram zverejnenia jednotlivých hier:

  • Ty ponožky si nesundávej (21. 6.)

  • Motýle (28. 6.)

  • Stay pozitiv (30. 6.)

Veríme, že ťa divadelné hry zaujmú a že sa u nich doma spoločne zasmejete. Zároveň budeme radi, keď nám dáš po ich pozretí na Facebooku vedieť, ako sa ti páčili.

 

Sleduj Kuki 14 dní zadarmo

Chceš si (ne)divadla pozrieť, ale ešte nemáš predplatenú telku Kuki? Žiaden problém, môžeš si ju na 14 dní vyskúšať zdarma. Je to jednoduché – vyberieš si jednu z taríf a tri dni pred koncom skúšobného obdobia ťa e-mailom upozorníme, že využívanie televízie Kuki zdarma končí. Po uplynutí bezplatného obdobia sa automaticky zaúčtuje predplatné na ďalší mesiac. Ak nebudeš chcieť prejsť do platenej verzie, stačí službu zrušiť ešte pred uplynutím 14-dňovej skúšobnej doby.