Predstavujeme nové funkcie v Kuki

05. 08. 2020 | Platforma Kuki

Našu telku Kuki posúvame dopredu, vylepšujeme ju k dokonalosti, inovujeme ju a prichádzame s ďalšími aktualizáciami. Ideme s dobou, a preto sme Kuki zas o niečo viac vytunili. Tentokrát sme vytvorili niekoľko úplne nových funkcií, ktoré potešia každú domácnosť. Čo sme si pre teba prichystali?

Profily

Každý člen domácnosti si v Kuki môže vytvoriť svoj vlastný profil. To znamená, že si podľa seba prispôsobíš vzhľad, poradie kanálov a ďalšie nastavenia. Si športový fanúšik? Presuň si športové kanály na predné pozície. Máš strach, aby sa deti nedívali na niečo nevhodné? Vytvor im detský profil. 

Stačí si profil pomenovať, vybrať obrázok a máš hotovo! Kuki si pre každý profil zvlášť pamätá rozpozerané programy. Jednotlivé profily môžeš medzi sebou jednoducho prepínať, kedykoľvek premenovať, upraviť alebo zmazať. Teraz budeš mať televízny obsah iba pre seba! Svoj profil si navyše môžeš chrániť heslom, bez ktorého sa do profilu nikto nedostane. Ak nebudeš chcieť profil využívať, nemusíš. Kuki funguje aj bez vytvoreného profilu, rovnako ako doteraz. Túto funkciu si nastavíš v sekcii Nastavenie - Môj profil. 

 

 

Vzhl'ad užívatel'ského prostredia

Aby sme vyhoveli rôznym požiadavkám zákazníkov, prinášame možnosť zvoliť si vzhľad Kuki, ktorý ti bude najviac vyhovovať. Na výber máš z troch variantov: detský, moderný a klasický.

 

Detský vzhľad je prispôsobený malým divákom a prehráva iba programy vhodné pre deti (rozprávky, animované programy a večerníčky). Tento vzhľad má jednoduchšie ovládanie a nie je v ňom možné meniť nastavenia služby. Je vhodný napr. pre televízory v detských izbách alebo pre sledovanie deťmi na mobilných zariadeniach. Pre odhlásenie z detského profilu je vždy nutné zadať heslo profilu, aby sa zvedavé deti nepreklikli tam, kam nemajú.


Moderný vzhľad ponúka všetky funkcie a vychytávky Kuki v plnej sile. Obsahuje moderné a prehľadné dlaždicové zobrazenie televíznych kanálov. Kladie dôraz na atraktívnu grafiku a animácie. Ak si vyberieš tento vzhľad, môžeš si meniť všetky nastavenia a vlastnosti Kuki.

 

Klasický vzhľad má zjednodušené rozhranie, kontrastné farby a celé prostredie je zväčšené. Zobrazuje programového sprievodcu (EPG) v riadkovom prevedení a začína vždy na prvom TV kanáli. Kliknutím na program ho rovno spustíš. Vybraný vzhľad si môžeš kedykoľvek neskôr ľubovoľne meniť v sekcii Nastavenie - Môj profil - Nastavenie domovskej obrazovky.

 

 

Teleport

Ak sleduješ televíziu Kuki na viacerých zariadeniach, potešíme ťa funkciou teleport. Táto funkcia ti umožní spustiť akýkoľvek program z jedného zariadenia na druhom. Napríklad si vyberieš program na mobile v aplikácii a pomocou teleportu si ho prehráš na televízore. Teleport v Kuki funguje na všetkých tvojich napárovaných zariadeniach, primárne je však táto funkcia vypnutá. Nastavíš si ju v sekcii Nastavenie - Pokročilé - Správa zariadenia - Teleport. Ak máš doma náš set-top box, pri využití teleportu sa ti televízor automaticky zapne. 

 

 

Ďalšie funkcie

Okrem vyššie zmienených noviniek ti prinášame aj ďalšie vychytávky, pomocou ktorých si Kuki prispôsobíš podľa svojich predstáv. Všetky funkcie nájdeš v sekcii Nastavenie. 

Po skončení programu pokračovať podobným

Kuki ti po skončení programu automaticky prehrá ďalší žánrovo podobný program. Túto funkciu si môžeš aktivovať v Nastaveniach.

Rýchle spustenie prehrávača

Po kliknutí na tlačítko Prehrať sa ti program ihneď spustí, preskočíš tak panel s podrobnými informáciami o danom programe.

Správy

V sekcii Správy nájdeš novinky v Kuki, programové zmeny či ďalšie dôležité oznámenia.

Spúšťať domovskú obrazovku na prvom TV kanáli

Ak nesleduješ sekciu Trháky, Seriály alebo Kuki kino, môžeš si nastaviť zobrazenie domovskej obrazovky začínajúce priamo na TV kanáloch.

Zobraziť horný panel s informáciami o programe

Táto funkcia skryje horný panel s informáciami o programe, ktorý sa nachádza v záhlaví domovskej stránky. Uvidíš tak viac riadkov s TV kanálmi.

Spúšťať náhľad videa u živého vysielania

Pri označení kanálu, ktorý vysiela naživo, dôjde k náhľadu živého vysielania vpravo hore.

Zobrazenie domovskej obrazovky

V sekcii Nastavenie si môžeš vybrať z 2 možností zobrazenia domovskej stránky, a to:

  • riadkové EPG 

  • dlaždicové EPG

Buď prosím zhovievavý, jedná sa o nové funkcie v telke Kuki. Za akúkoľvek spätnú väzbu budeme len radi. Pre operačné systémy iOS a Apple TV tieto funkcie zatiaľ nie sú dostupné. Ak by si si nevedel s niečím rady alebo mal akékoľvek otázky, neváhaj nás kontaktovať na našom Facebooku, e-mailom na spytajsa@kukitv.sk alebo na zákazníckej linke +421 277 279 977. Radi ti so všetkým pomôžeme.