V telke Kuki nájdeš ďalšiu várku noviniek

07. 10. 2020 | Platforma Kuki

Len nedávno sme prišli s prvou sadou aktualizácií pre televíziu Kuki. A teraz prinášame ďalšie vychytávky! Naši vývojári dali hlavy dohromady a na základe spätnej väzby od zákazníkov zaradili do Kuki niekoľko noviniek. Užiješ si vzdialené ovládanie telky iným zariadením, rýchlejšie vyhľadávanie TV kanálov alebo pohodlnejšie fungovanie EPG. Okrem toho sme zapracovali na stabilite a rýchlosti aplikácie. 

Postupne zdokonaľujeme telku Kuki tak, aby prinášala maximum radosti. Nižšie nájdeš prehľad najdôležitejších noviniek, ktoré na teba po spustení televízie čakajú.

 

Vzdialené ovládanie

Rozširujeme funkciu Teleport (spustí program z jedného zariadenia na druhom) o ďalšiu vychytávku. Odteraz sa dá vzdialene ovládať jedno zariadenie druhým (napríkad televízor mobilom). Môžeš teda napríklad posúvať čas, prepínať kanály alebo meniť hlasitosť.

 

 

Vyhľadávanie TV kanálov

Aby si čo najrýchlejšie našiel program, ktorý si chceš pustiť, upravili sme vyhľadávanie. Po novom môžeš do vyhľadávača zadať názov konkrétneho kanálu (napríklad Markíza, JOJ atď.), na čo sa následne zobrazia všetky programy, ktoré so zadaným názvom súvisia. Po kliknutí na vybranú položku prejdeš rovno na riadok s vybraným kanálom.

 

Návrat do živého vysielania

Keď si prehrávaš program spätne, ľahko sa môžeš prepnúť do živého vysielania, ak tento program stále beží i naživo. Spravíš tak priamo v priebehu prehrávania stlačením tlačidla Naživo, ktoré nájdeš v hornom menu.

 

Ikona aktívneho profilu

Pri sledovaní Kuki na fixnom zariadení (set-top box alebo smart TV) uvidíš v pravom hornom rohu ikonu profilu, ktorý je práve aktívny. Podľa ikony na prvý pohľad spoznáš, že je aktívny iný profil než tvoj.

 

Vylepšenie tlačidla EPG

Doposiaľ si sa pri stlačení tlačidla EPG na ovládači vrátil na začiatok programovej ponuky. Ak však používaš Kuki na set-top boxe, čaká ťa príjemná zmena: keď si prehrávaš ľubovoľný program alebo si pozeráš jeho detail, po stlačení EPG sa vrátiš v programovej ponuke na dlaždicu tohto programu. 

 

Odporúčané novinky

Chceš sa baviť s telkou Kuki, ale nevieš, čo presne si pozrieť? Radi ti poradíme! V novom riadku Novinky, ktorý nájdeš v hornej časti domovskej obrazovky, ti odporučíme zaujímavý obsah v našej telke. Nájdeš tu tipy na aktuálne seriály, filmy alebo napríklad nové TV kanály. Odporúčania uvidíš aj pri spustení šetriča obrazovky, ktorý sa u fixných zariadení zobrazí po troch minútach nečinnosti. Zapínanie a vypínanie šetriča nájdeš v nastaveniach.

 

Aktuálny čas pri prehrávaní

Ak si si doma nad televízor zavesil hodiny, tak ich pokojne môžeš dať dole. Aktuálny čas uvidíš nielen na domovskej obrazovke, ale tiež pri prehrávaní programu. Teraz už budeš vždy vedieť, či si dávno nemal byť niekde inde.

 

Máš tip na zlepšenie? Napíš nám!

V Kuki nájdeš aj hromadu ďalších noviniek. Budeme radi, ak nám dáš vedieť, ako sa páčia tebe. Uvítame tiež tipy na ďalšie vylepšenia, stačí ich poslať na spytajsa@kukitv.sk.

Vyššie zmienené funkcie nie sú podporované pre zariadenia s operačnými systémami tvOS (Apple TV) a pre zariadenia s iOS.