Vývoj Kuki

SMART Comp. a.s. je čisto česká firma, ktorá sa plne sústreďuje na český a slovenský trh so zábavou. Kuki pre vás vymýšľa, pripravuje, ladí a prevádzkuje tím, ktorý sa narodil a žije v ČR a SR. Nemáme radi korporátny prístup, veľké zhraničné molochy a anonymný prístup k zákazníkovi. Veríme, že keď máme produkt úplne pod kontrolou a nie sme obmedzení dodávateľmi, sme schopní prinášať zákazníkom tú najvyššiu kvalitu, ktorú si zamilujete. Kuki je 100% náš produkt, ktorý vieme rýchlo a jednoducho inovovať a plne prispôsobiť vašim potrebám. A verte, že to robíme radi!

 

Niečo málo z histórie. Kuki bola vytvorená ako sekundárny produkt k veľkému IPTV riešeniu, ktoré dnes používa väčšina veľkých operátorov v ČR. Toto riešenie sa nám nepáčilo, bolo veľmi zviazané a nemohlo sa nikam rozvýjať a prispôsobovať potrebám zákazníkov. Stále sme narážali na rôzne obmedzenia a nezmyselne dlhé termíny. Trápilo nas to tak veľmi, že sme začali tvoriť vlastné riešenie, ktoré by sa nám všetkým páčilo a spĺňalo všetky naše požiadavky na perfektný produkt.

 

Riadili sme sa pravidlom menej znamená viac a tak vznikol moderný dizajn, intuitívne ovládanie a rad pokročilých funkcii. Jednoducho úžasná platforma s jednoduchým vývojom nových funkcionalít. K tejto platforme bol vyvinutý robustný backend, postavili sme niekoľko datacentier plných technológii, výkonných serverov atď. Datacentrá všetky dáta ukladajú a následne distribuujú do celej ČR a SR, ku všetkým zákazníkom. Opäť sme sa spoľahli na vlastné riešenie, chceli sme mať dáta naplno pod kontrolou, aby sme vedeli o každom bajte, kde je a čo robí.

 

Keď sme sa po roku vývoja pozreli na to čo sme vytvorili, jednohlasne sme sa zhodli, že existujúce veľké operátorské riešenie vyhodíme do koša! Nový produkt sme nazvali Kuki, ktorú sme následne poslali ku všetkým našim zákazíkom. Tak sa Kuki stala sučasťou našej rodiny. A za všetkých ľudí, ktorí sa na jej vývoji podieľali, musíme povedať, že sme na ňu pyšní!

 

 

Pre média

 

Ste novinár a zaujímajú Vás novinky a informácie o Kuki?

Kontaktujte nás na mail spytajsa@kukitv.sk a radi Vám na všetko odpovieme.