Nová funkcia v Kuki: rýchlejší posun v čase

03. 08. 2022 | Platforma Kuki

Rád v telke Kuki prechádzaš aktuálny program TV staníc, a to aj niekoľko dní do minulosti či do budúcnosti? V tom prípade ťa iste poteší nová funkcia Kuki! Odteraz môžeš pri prezeraní programového sprievodcu (EPG) jedným klikom preskakovať celé dni. Svoje obľúbené programy tak nájdeš ešte rýchlejšie ako doteraz.

Keď bol piatok večer a ty si si chcel pustiť program vysielaný v priebehu pondelka, musel si sa do minulosti zdĺhavo preklikávať. Tomu je koniec, odteraz si užiješ rýchlejšie a pohodlnejšie vyhľadávanie programov, pretože ľahko preskočíš celé dni. Nižšie ti predstavíme, ako nová funkcia funguje v klasickom vzhľade Kuki a ako v modernom vzhľade Kuki.

 

Prechádzanie programového sprievodcu po dňoch – klasický vzhľad

V klasickom vzhľade funguje nová funkcia takto:

  • Zobrazíš si riadok konkrétnej TV stanice

  • Stlačením zeleného tlačidla na ovládači sa posunieš o 24 hodín dozadu

  • Stlačením žltého tlačidla na ovládači sa v EPG posunieš o 24 hodín dopredu

 

Prechádzanie programového sprievodcu po dňoch – moderný vzhľad

V modernom vzhľade funguje nová funkcia takto:

  • Zobrazíš si riadok konkrétnej TV stanice

  • Stlačením zeleného tlačidla na ovládači sa dostaneš priamo do kalendára danej TV stanice

  • Ak sa teda chceš rýchlo presunúť do kalendára TV stanice, nemusíš sa kvôli tomu preklikávať až k dlaždici s nápisom „ZOBRAZIŤ STARŠIE”

 

Na ktorých zariadeniach je nová funkcia dostupná

V súčasnosti je vyššie popísaná funkcia dostupná pre set-top boxy Arris, smart 4K televízory LG (webOS 3.0 a novšie) a smart televízory s operačnými systémami Android TV (čakáme na schválenie) a Samsung Tizen. Aby si ju mohol využívať, je potrebné mať multifunkčný ovládač so žltým a zeleným tlačidlom.

Túto novú funkciu sme do Kuki zaradili aj na základe pripomienok, ktoré nám vy zákazníci posielate. Za spätnú väzbu sme veľmi radi, pomáha nám s vylepšovaním telky Kuki.

Ak máš k novej EPG funkcii akékoľvek otázky, napíš nám na e-mail spytajsa@kukitv.sk, na Facebook alebo zavolaj na číslo +421 277 279 977. Veríme, že ťa novinka poteší.