Aký bol rok 2020 v Kuki?

07. 01. 2021 | Platforma Kuki

Rok 2020 je za nami. Rovnako ako ostatným firmám aj nám priniesla pandémia koronavírusu hromadu výziev a nových udalostí, ktorým sme sa museli prispôsobiť – práca z domu, komunikácia na diaľku a riešenie krízových situácií.

V čase, keď sme trávili dni prevažne doma sa televízia stala hlavným zdrojom zábavy a odpočinku pre mnohých z nás. Všetci v Kuki sme robili maximum pre to, aby naše služby neustále fungovali na 100 % a zákazníci boli spokojní. Čo sa nám v roku 2020 podarilo dosiahnuť?

 

Rekordný rast sledovanosti

V priebehu prvej jarnej vlny koronavírusu sa sledovanosť Kuki zvýšila o štvrtinu. Rekordy trhali najmä spravodajské kanály a animované filmy. Na jeseň sa zvýšila sledovanosť seriálov z prelomu tisícročia.

 

Zákaznícka linka v plnom prúde

Na zákazníckej linke sme za celý rok 2020 odbavili vyše 6 000 hovorov. V priebehu prvej vlny koronavírusu naši operátori a operátorky pracovali aj z domácich kancelárií, v sťažených podmienkach si poradili skvelo.

 

Kolekcie filmov pre deti aj dospelých

Na jar a na jeseň trávili deti viac času doma než v škole. Aby nemuseli riešiť iba školské povinnosti a na chvíľu si oddýchli, zaradili sme pre ne do televízie Kuki zdarma desiatky detských filmov a rozprávok. Filmové kolekcie na dlhé chvíle a kanály Filmboxu dostali zdarma aj dospelí.

 

Kuki frčí na novom datacentre

Postupne sme pracovali na modernizácii centrálneho úložiska (datacentra) pre televíziu Kuki. Cieľ bol jasný: ešte viac skvalitniť prevádzku služby a zaistiť ešte väčšiu spoľahlivosť, rýchlosť a zabezpečenie. Z tejto zmeny už ťažia všetci zákazníci Kuki a budú z nej ťažiť aj v budúcnosti.

 

Nové funkcie v Kuki

Telku Kuki neustále vylepšujeme a zdokonaľujeme. Na starosť to majú naši vývojári, ktorí mali aj minulý rok plné ruky práce. Vytvorili hromadu nových funkcií – môžeš si tak zrkadliť obrazovku z mobilného zariadenia na televízore, vzdialene ovládať TV mobilom, vytvoriť si svoj vlastný profil, vybrať si vzhľad alebo si v nastaveniach zmeniť ďalšie funkcie.

 

Aktualizácia aplikácie pre iOS

Radosť majiteľom iPhonov a iPadov určite spravila aktualizácia aplikácie Kuki pre iOS. Nová verzia aplikácie im umožňuje využívať rovnaké funkcie ako mali doposiaľ užívatelia Androidu a iných zariadení. Napr. môžu využívať detský vzhľad, ktorý prehráva iba programy pre deti alebo ovládať televíziu mobilom. 

 

Nová podpora pre Chromecast

Kuki začala podporovať technológiu Google Chromecast, ktorá ti umožní preniesť obsah z mobilného zariadenia do televízora.

 

Zaradenie nových kanálov

Postupne pridávame nové TV stanice, aby mali naši zákazníci čo najširší výber. Za uplynulý rok sme pridali 10 nových TV staníc, medzi nimi napr. Love Nature UHD, CNN Prima News HD, Televize Seznam HD či Film Europe+ HD. Tarifu Kuki malá sme navyše rozšírili o maďarské stanice, ale aj detské a hudobné kanály. Okrem toho každý mesiac testujeme nový promo kanál, ktorý od nás získaš ako bonus zdarma vo všetkých tarifách Kuki.

 

Ešte viac HD kanálov

Vieme, že kvalita obrazu je pre zákazníkov dôležitá, a preto sme 13 SD televíznych kanálov nahradili HD verziou. Vo vysokom rozlíšení sa tak môžeš dívať na stanice Sport 1 a Sport 2, Discovery Channel či Cartoon Network. 

 

Novinky na webe

Aby sme ti uľahčili vyhľadávanie na našom webe a zodpovedali všetky tvoje otázky, pridali sme naň niekoľko vychytáviek. Vytvorili sme stránku s programovou ponukou Kuki, kde si môžeš jednoducho filtrovať medzi jednotlivými TV stanicami podľa žánru, jazyka či jednotlivých taríf. Na webe sme tiež vytvorili semafor, ktorý ti ukáže, či Kuki funguje tak, ako má. Užitočná môže byť pre teba aj prehľadná stránka s odpoveďami na časté otázky o Kuki.

 

Nová tarifa Kuki extra

Na základe požiadaviek od našich zákazníkov sme vytvorili novú tarifu Kuki extra, ktorá zahŕňa všetky TV kanály a vylepšenia Kuki, takže k nej nie je potrebné nič dokupovať. Táto tarifa je určená najmä pre väčšie domácnosti a televíznych fajnšmekrov.

 

Adventné kolekcie filmov a rozprávok

Čo by to bolo za Vianoce bez rozprávok a skvelých filmov? Tentokrát sme pripravili šesť kolekcií, ktoré sme postupne zverejňovali počasu adventu. Novinkou boli tento rok životopisné filmy, z ktorých si určite vyberieš. Viac než 600 filmov a rozprávok môžeš sledovať v Kuki až do 31. januára 2021.

 

Ďakujeme!

Na záver sa chceme poďakovať všetkým zákazníkom, ktorí nám aj v roku 2020 zachovali svoju priazeň. Aj v novom roku máme hromadu plánov, ktoré majú za cieľ naďalej zdokonaľovať zážitok zo sledovania televízie. Rozhodne je toho veľa, na čo sa tešiť!